RSS
 

Wiosenne prace w ogrodzie

26 mar

Piękna pogoda, słoneczko grzeje  czas więc na wiosenne prace w ogrodzie. Prognozy mówią, że nie będzie już przymrozków, dlatego wzięłam się dziś ostro do pracy. Pracę rozpoczęłam od przeorania działki warzywnej- pomógł mi w tym oczywiście Mąż :-) Następnie posiałam rzodkiewkę, sałatę, marchew, pietruszkę i zielony groszek. Ciężko mi przestawić się na inny klimat, na szczęście mam dobrych sąsiadów, u których mogę podpatrzeć na jaką pracę przyszła pora. Przejrzałam też zdjęcia z ubiegłego roku- okazało się, że o tej porze wszystko było bardziej rozwinięte niż teraz- prawdopodobnie, gdyż przez tydzień była tu w tym roku ujemna temperatura oraz śnieg.
nowy

nowy 2nowy 3

Poza posianiem warzyw przesadziłam kilka kwiatów i krzewów. Jesienią skończyliśmy budowę budynku gospodarczego i drewutni
z komórką na narzędzia ogrodnicze, przez którą część roślin musiałam wykopać w „tymczasowe” miejsce. Teraz, gdy budynki skończone mogłam znaleźć dla roślin odpowiednie miejsce. Dosiałam również trawę  oraz zbiłam ze starych palet nowy kompost. Działkę warzywną oddzieliliśmy drewnianymi belami, by wyznaczyć w ten sposób miejsce, na które nie może wchodzić pies. Rada trenera poskutkowała. Psiunia teraz wie gdzie może, a gdzie nie. Co prawda bele nie prezentują się pięknie, jednak to tymczasowa  budowla. Później zastąpi ją rząd kwiatów lub jak będzie potrzeba- płotek.
IMG_8296

Musiałam również wykopać rośliny przy budynku- by pies mógł się tam swobodnie poruszać. Wczesną wiosną sumiennie obserwowałam jego poranne spacery i jak się okazało w tym miejscu przechodzi jego ścieżka. Codziennie o tej samej porze pies robi obchód posesji tymi samymi ścieżkami. Niestety pomimo przeszkód, które napotyka, dlatego musiałam ustąpić i znaleźć kompromis. Chciałam psa- mam psa i mnóstwo dodatkowej pracy z nim związanej. Jest jednak bardzo kochany i nie żałuję decyzji o jego kupnie.

IMG_8322

Pozdrawiam Was serdecznie. Spokojnej nocy :-D

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii OGRÓD

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz