RSS
 

Powrót w odmiennym stanie :-D

01 lis

Nawet nie wiem od czego zacząć… tyle czasu mnie nie było, tyle się zmieniło i w domu i w życiu. Postaram się nadrobić zaległości, jednak zanim to nastąpi pragnę podać powód mojej nieobecności- mianowicie- zostanę  100 % MAMĄ. Jestem w 8 miesiącu błogosławionego stanu- dokładnie tyle ile wynosi moja przerwa w pisaniu bloga. Początki ciąży były bardzo męczące- miałam bowiem wszystkie uciążliwe objawy ciąży. Nie miałam nawet sił by otworzyć komputer. Na szczęście jednak z czasem wszystko ustąpiło i mogę się cieszyć z oczekiwania na  Maleństwo. W związku z tym zmiany- nowy pokój dla Dziadziusia- Dziewczynki, kilka zmian w domu w celu „ułatwienia życia”, gdy narodzi się Córcia oraz metamorfozy w ogrodzie. Lekarz nie zabronił mi wykonywania dotychczasowych obowiązków, dlatego nie zrezygnowałam również z pracy na świeżym powietrzu, tym bardziej, że sprawia mi to ogromną radość. 8 miesięcy zleciało nie wiem kiedy… nie zdążyłam nacieszyć się letnim ogrodem a tu już jesień. Może dlatego, że okres urlopowy spędziliśmy poza domem. Czas jednak przygotować się do zimy. Po pierwszych przymrozkach postanowiłam uporządkować ogród- wykopać dalie, przekopać warzywniak (Mąż oczywiście), posadzić cebulki kwiatów, maliny, drzewa owocowe i uprzątnąć zwiędłe rośliny oraz liście. Ostatnia czynność potrwa jeszcze jakiś czas, gdyż mamy piękną jesień i jeszcze nie wszystkie liście spadły z drzew. Pozostałe prace wolę wykonać wcześniej, bowiem z każdym dniem będzie mi coraz ciężej ;-)
IMG_2858

IMG_2862

Na drzewie pomidorowym sezon w pełni- codziennie świeża dostawa pomidorków. Puki co ujemne temperatury nie wpłynęły niekorzystnie na roślinę. Mam nadzieję, że smakiem domowych świeżych pomidorów będziemy się cieszyć jak najdłużej :-D

IMG_2863

Gdzie pies w ogrodzie tam i oczywiście mnóstwo niespodzianek… Niewątpliwie jedną z nich są kości porozrzucane po całym ogrodzie- wolę jednak taki widok niż rozrzuconą ziemię w miejscu kwiatów, gdzie zakopane są skarby psa;-)

IMG_2868

IMG_2877

IMG_2880

IMG_2881

IMG_2884

IMG_2887

IMG_2888

Niewątpliwie największa dekoracja ogrodu- PIES:-D

IMG_2894

IMG_2906

 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: ,

Dodaj komentarz